post

Jak kupić samochód podczas pandemii COVID-19?

Jak kupić samochód podczas pandemii COVID-19?

Czy nabyć samochód w czasach pandemii koronawirusa? - Newmind.plRozprzestrzenianie się koronawirusa to duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, ale również dla światowej gospodarki. W takich chwilach niepewności podejmowanie ekonomicznych decyzji jest wyjątkowo trudne. Jaki sposób finansowania zakupu auta jest obecnie bezpieczny dla portfela?

Działanie epidemii koronawirusa na ekonomię

Kwarantanna zdecydowanie ogranicza potencjał gospodarki, jednak analitycy nie zgadzają się wobec prawdopodobnych następstw tego stanu. Polsce i Europie zagraża spowolnienie gospodarcze lub recesja (dwumiesięczne spowolnienie). Poważny kryzys ekonomiczny nie musi się rozpocząć, jeśli życie gospodarcze szybko się wznowi po zakończeniu kwarantanny. Czy ma to wpływ na decyzję o zakupieniu auta?

Nowy pojazd w kredycie

Fabrycznie nowy samochód z salonu można zakupić na kredyt. Taki rodzaj finansowania pozwala użytkować bezpieczny i komfortowy samochód nawet bez zgromadzonych pieniędzy. Umowy kredytowe są zazwyczaj elastyczne, co sprawia, że istnieje duża dowolność jeśli chodzi o ustalanie wysokości składek i długości trwania okresu kredytu. Umowy kredytowe mogą być również renegocjowane, a kredyt można ubezpieczyć choćby od utraty stałych zarobków, co zapewnia zabezpieczenie w obecnej sytuacji.

Leasing nowego samochodu

Leasingowanie fabrycznie nowego pojazdu nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy występowaniu o kredyt na samochód. Leasingowanie pojazdu jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie, jednak w obliczu długotrwałego spowolnienia gospodarczego trzeba rozpatrzyć możliwość pogorszenia się własnej sytuacji finansowej. Od przeważanej większości umów leasingobiorca może odstąpić, ale nie jest to łatwe i przynosi straty rozwiązującemu umowę.

Zakup samochodu używanego za gotówkę

Alternatywą dla dwóch powyższych rodzajów finansowania kupna nowego pojazdu z salonu jest zakup samochodu z drugiej ręki za za odłożone pieniądze. Używane samochody dostępne są w niskich cenach, ale nie obejmuje ich już opieka gwarancyjna świadczona przez producenta. Wybierając samochód z drugiej ręki za gotówkę należy wziąć pod uwagę spore koszty utrzymania takiego samochodu, które nierzadko sprawiają, że bardziej opłacałoby się kupić nowy samochód. Zaletą tego rozwiązania jest jednak uniknięcie zobowiązań długoterminowych, co ma znaczenie w obliczu obaw o losy gospodarki.

Artykuł na temat „Kupno auta z Niemiec” – http://newmind.pl/kupno-auta-z-niemiec