post

Czy produkcja mleczka pszczelego może być dobrym biznesem?

Czy produkcja mleczka pszczelego może być dobrym biznesem?

Prowadzisz własną lokalną pasiekę i zastanawiasz się nad tym, czy wprowadzić do swojej oferty sprzedaż mleczka pszczelego? Masz obawy co do opłacalności takiego biznesu, będąc świadomym wysokich kosztów pozyskiwania mleczka? Poznaj zatem skuteczny sposób na to, aby produkować je zdecydowanie taniej, bez utraty właściwości zdrowotnych.

W jaki sposób produkuje się mleczko pszczele?

Mleczko pszczele, produkcja? - Newmind.plDo jego produkcji wykorzystuje się wydzielinę gruczołów gardzielowych pszczół robotnic. Mleczko jest wykorzystywane przez pszczoły do karmienia matki-królowej oraz larw pszczół. Najprawdopodobniej matka pszczela dlatego jest w stanie przeżyć nawet 4 lata, ponieważ posila się tym wyjątkowym eliksirem. Mleczko pszczele zawiera w swoim składzie kompleks aminokwasów egzogennych, sole mineralne, enzymy trawienne, naturalne hormony, a także witaminy i minerały. Dlatego może być również ważnym elementem zdrowej diety człowieka.

Aby pozyskiwać mleczko pszczół należy skłonić je do zakładania dużej ilości mateczników. Uda się to tylko pod warunkiem, że pszczoły będą zdrowe, silne i prawidłowo odżywione. Następnie pszczelarz stoi przed zadaniem odsączenia mleczka za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mleczko pszczele powinno pozyskiwać się z 3-dniowych mateczników. Proces ten jest mocno czasochłonny i kosztowny. Wymaga także odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz zachowania najwyższej staranności.

W jaki sposób obniżyć cenę mleczka pszczelego bez utraty jego wartości?

Mając na uwadze fakt, że pozyskiwanie mleczka pszczelego przysparza tylu trudności, jego producenci ustalają ceny na poziomie nawet 2-3 tysięcy złotych za kilogram. Nic dziwnego, skoro tak duże koszty pochłania zakup sprzętu oraz hodowla silnych rodzin pszczelich. Producenci próbują w związku z tym konkurować ceną, dodając do mleczka sztuczne substancje, które niestety obniżają wartość zdrowotną produktu.

Na szczęście można obniżyć koszty produkcji, decydując się na wymieszanie mleczka pszczelego z homogenatem larw trutowych. Czerwie są w tym przypadku poddawane procesowi mielenia lub prasowania. Wytworzenie takiego homogenatu jest znacznie mniej kosztowne i czasochłonne w porównaniu do produkcji mleczka pszczelego. Nie znaczy to wcale, że konsument otrzymuje produkt o obniżonej wartości zdrowotnej. Preparat z larw trutowych wykazuje niemal identyczne właściwości, dlatego jest powszechnie wykorzystywany w medycynie wschodniej. Pomaga m.in. leczyć bezpłodność i impotencję, zwalcza objawy alergii, menopauzy i gruźlicy, a także jest pomocny w dolegliwościach ze strony układu pokarmowego.

Produkcja mleczka pszczelego może więc być świetnym pomysłem na biznes. Aby przekonać klientów, warto postawić na jego produkcję metodami naturalnymi. Zdołasz konkurować ceną z innymi pszczelarzami, jeżeli zdecydujesz się na łączenie mleczka pszczelego z homogenatem larw trutowych. Na przykład pasieka Laszczych z Kłobucka sprzedaje taki produkt w cenie 75 ml za słoik 215 ml – http://api-inhalacje.pl/naturalne-mleczko-pszczele.